پایان نامه ارشد:تحلیل و شبیه ­سازی تقویت امواج عبوری از نانولوله­ های­ کربنی فلزی با بایاس DC

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :تحلیل و شبیه ­سازی تقویت امواج عبوری از نانولوله­ های­ کربنی فلزی با بایاس DC

تکه هایی از این پایان نامه :

  رسانایی تفاضلی منفی

مقاومت مثبت توان جریانی را که از درونش می­گذرد مصرف می­کند، ولی مقاومت منفی توان تولید می­کند. در شرایط خاص مقاومت منفی می­تواند توان سیگنال خروجی را افزایش دهد و آن را تقویت کند. مقاومت منفی یک ویژگی غیرمعمول است که در برخی عناصر الکترونیک غیرخطی رخ می­دهد [7].

عبارت مقاومت منفی به­مقاومت تفاضلی منفی، ، دلالت می­کند. به­طور کلی مقاومت تفاضلی منفی یک عنصر دو­پایانه­ای است که می­تواند به­منظور تقویت (تبدیل سیگنال DC ورودی به­توان AC خروجی با تقویت سیگنال AC اعمال­شده به­همان پایانه­ها) به­کاربرده شود. مقاومت منفی در نوسان­سازهای الکترونیک و تقویت­کننده­ها به­ویژه در بسامد مایکروویو می­توانند به­کار گرفته شوند. علت تجاری نشدن مقاومت تفاضلی منفی به­عنوان تقویت­کننده، سختی استفاده از ترکیب­های آلی با مقاومت تفاضلی منفی در دمای اتاق است و ادوات تجاری که برای تقویت به­کاربرده می­شوند معمولا 3 پایانه (ترانزیستور پیوند دوقطبی و ترانزیستور اثر میدانی) و یا 4 و 5 پایانه هستند [7].

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد:تحلیل و شبیه ­سازی تقویت امواج عبوری از نانولوله­ های­ کربنی فلزی با بایاس DC

بستن منو