پایان نامه با موضوع تشخیص خودکار نوع مدولاسیون دیجیتال در سیستم های OFDM

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه : تشخیص خودکار نوع مدولاسیون دیجیتال در سیستم های OFDM

 

تکه هایی از این پایان نامه :

سير تكامل روش‌های شناسايي نوع مدولاسيون

شناسايي نوع مدولاسيون از سال­های گذشته مورد توجه بوده است. به­طور خلاصه می­توان گفت که قبل از دهه 80 قرن بيستم، فرآيند شناسايي نوع مدولاسيون به صورت كاملا اپراتوري انجام می‌شد. برای این کار، به کاربرانی با مهارت نياز بود که بتوانند پارامترهايي از سيگنال دريافتي را محاسبه و با توجه به اين پارامترها در مورد نوع مدولاسيون تصمیم‌گیری کنند[6-5]. در این فرآیند در حين انجام حالت جستجو، پهناي باند گيرنده IF می‌بایست به اندازه‌ای پهن می‌بود كه همه فعالیت‌ها در باند فركانسي مورد علاقه روي صفحه نمايش آناليز طيف قابل رويت باشد. بعد از آن، فقط يك سيگنال براي تشخيص نوع مدولاسيون و تجزيه و تحليل بيشتر انتخاب می‌شد[6].

در ادامه­ی تحقيقات، شناساگرهاي نوع مدولاسيون نيمه اپراتوري، مطرح شدند. وجود بانكي از دمدولاتورها در اين شناساگرها، وجه تمایزی بین روش فعلی و روش­های گذشته بود اما نياز به اپراتورهاي با مهارت بسيار بالا و محدود بودن تعداد و نوع مدولاسیون‌ها، همچنان به عنوان یک اشکال اساسي، وجود داشت. لذا در ادامه­ی تحقيقات و با پيشرفت فن­آوري، سيستم­هاي شناسايي تمام‌خودکار مدولاسيون مطرح شدند. در اين سيستم­ها، فرآيند شناسايي توسط الگوریتم‌ها و روش‌های نرم‌افزاری انجام شده و بسيار سريع­تر و کاراتر از روش‌های قبلي بودند. بر حسب نوع مدولاسيون مورد علاقه، روش‌های ارائه‌شده را می‌توان به سه دسته كلي تقسيم كرد. دسته اول روش‌هایی هستند كه فقط براي شناسايي مدولاسیون‌های آنالوگ ارائه می‌گردند. دسته دوم، روش‌هایی هستند كه براي شناسايي مجموعه مدولاسیون‌های آنالوگ و ديجيتال ارائه می‌شوند. دسته سوم روش‌هایی هستند كه فقط براي شناسايي مدولاسیون‌های ديجيتال ارائه می‌گردند[6].

مدولاسیون‌های ديجيتال به خصوص مدولاسیون‌های PSK و QAM در سيستم­هاي مخابراتي نوين، كاربرد­های زیادی دارند. امروزه در مخابرات ديجيتال چند سرويس و چند كاربره نياز به پیدا کردن روش‌های موثر جهت جداسازي آن‌ها به طور جدي افزايش يافته است[2]. تاكنون روش‌های مختلفي جهت شناسايي خودكار نوع مدولاسيون انجام شده است كه در ادامه به آن می‌پردازیم.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد: تشخیص خودکار نوع مدولاسیون دیجیتال در سیستم­های OFDM

 

بستن منو