پایان نامه برق با موضوع:تحلیل و شبیه ­سازی تقویت امواج عبوری از نانولوله­ های­ کربنی فلزی با بایاس DC

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :تحلیل و شبیه ­سازی تقویت امواج عبوری از نانولوله­ های­ کربنی فلزی با بایاس DC

تکه هایی از این پایان نامه :

      نانولوله کربنی از نوع زیگزاگ با ضریب مشخصه (12،0)

همان­طور که در بخش 2-4 مطرح شد، زمانی­که به­نانولوله کربنی با بایاس DC، میدان AC قوی در طول نانولوله کربنی اعمال شود، کانال­های جدیدِ رسانایی ایجاد می­شوند که در شکل (‏2‑3) به­صورت قله­هایی نشان داده شده است [8]. در این بخش، نانولوله کربنی از نوع زیگزاگ (12،0) را با استفاده از معادله بولتزمن در نرم­افزار متلب[1] شبیه­سازی نمودیم. زمان استراحت،  (مدت زمان لازم برای بازگشت به  مقدار اولیه­ی حالت تعادل بعد از اغتشاش) در نظر گرفته شده است. در محاسبه­های انجام­شده در این بخش t برای نانولوله کربنی مقدار ثابتی در نظر گرفته شده، در صورتی­که برای الکترون­های متفرق­شده توسط تویستون­ها، t متناسب با شعاع نانولوله کربنی (m) است [13].

با استفاده از معادله (‏2‑17) تغییرات چگالی جریان نرمالیزه­شده در طول نانولوله کربنی محاسبه و نسبت به میدان DC نرمالیزه­شده اعمالی در شکل (‏4‑7) رسم شده است:

محور افقی که بیان­گر میدانDC  است، برحسب  نرمالیزه شده است. شیب­های منفی به­دلیل نوسان­های بلاخ در نانولوله کربنی به­وجود آمده­اند و به­عنوان نواحی با قابلیت تقویت موج CA ورودی به­نانولوله کربنی شناخته می­شوند. برای شبیه­سازی انجام­شده  در نظر گرفته شده است.

[1] Matlab

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد:تحلیل و شبیه ­سازی تقویت امواج عبوری از نانولوله­ های­ کربنی فلزی با بایاس DC

بستن منو