پایان نامه برق درباره:تشخیص خودکار نوع مدولاسیون دیجیتال در سیستم های OFDM

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه : تشخیص خودکار نوع مدولاسیون دیجیتال در سیستم های OFDM

 

تکه هایی از این پایان نامه :

  الگوریتم بهینه‌سازی فاخته (COA) [1]

جستجوي فاخته الگوریتمی مبتنی بر جستجو گروهی است که اولین بار، در سال 2009 توسط يانگ و دب، توسعه يافته است[43]. پس از آن در سال 2011 الگوريتم بهینه‌سازی فاخته توسط رامین رجبيون ارائه گرديد[44]. ایده­ی اصلی این الگوریتم الهام از تخم‌گذاری فاخته‌ها است که در آن شبیه‌سازی رفتار فاخته‌ها با پرواز لووی[2] که نوعی جستجوی تصادفی است؛ جهت بهینه‌سازی مسائل مهندسی ترکیب می‌گردد.
2-4-4-1- زندگی و تخم‌گذاری فاخته

برخی از پرندگان هرگز برای خود لانه نمی‌سازند و به جای آن تخم‌های خود را در لانه سایر انواع پرندگان قرار می‌دهند و صبر می‌کنند تا آن‌ها در کنار تخم‌های خود به تخم‌های این پرندگان نیز رسیدگی کنند. این پرندگان در اصطلاح “پارازیت­ های اولاد” نامیده می‌شوند. فاخته مشهورترین پارازیت اولادی هستند. فاخته مادر یکی از تخم‌های پرنده مادر میزبان را از بین می‌برد و تخم خود را لابلای تخم‌های دیگر موجود در لانه میزبان قرار می‌دهد. فاخته‌ها لانه‌های انواع گونه‌های پرندگان را آلوده به تخم خود می‌کنند و این کار را به دقت و با تقلید از رنگ و الگوی تخم‌های موجود در هر لانه انجام می‌دهند. هر فاخته‌ی ماده روی نوع خاصی از گونه پرندگان تخصص می‌یابد. در واقع فاخته‌ها به طور پیوسته تقلید خود را از تخم‌های لانه‌های هدف بهبود می‌بخشند و پرندگان میزبان هم روش‌های شناسایی تخم‌های بیگانه را یاد می‌گیرند.

جوجه‌های فاخته، زودتر از تخم‌های پرنده میزبان از تخم بیرون می‌آیند و زودتر هم رشد می‌کنند. در اکثر موارد جوجه‌ی فاخته، تخم‌ها و یا جوجه‌های پرنده میزبان را از لانه بیرون می‌اندازند. این مساله کاملاً غریزی است. فاخته‌های پارازیت انداز به گروه‌هایی تقسیم می‌شوند و هر گروه روی پرنده میزبان خاصی تخصص می‌یابد. ثابت شده است که هر گروه از فاخته‌ها به صورت ژنتیکی با گروه دیگر اختلاف دارند. در واقع این پرنده تنبل به زیبایی هرچه تمام­تر سایر پرندگان را مجبور به شرکت در بقای خود می‌کند. شکل 2-9 نمایی از این رفتار فاخته را نشان می‌دهد.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد: تشخیص خودکار نوع مدولاسیون دیجیتال در سیستم­های OFDM

 

بستن منو