پایان نامه رشته برق تحلیل و شبیه ­سازی تقویت امواج عبوری از نانولوله­ های­ کربنی فلزی با بایاس DC

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :تحلیل و شبیه ­سازی تقویت امواج عبوری از نانولوله­ های­ کربنی فلزی با بایاس DC

تکه هایی از این پایان نامه :

   مدل مداری نانولوله ­های کربنی

برای نانولوله کربنی که بالای سطح زمینِ رسانا قرار دارد، مدل خط انتقال بسامد رادیویی شکل (‏3‑1) توسط بورک[1] بیان شد و نشان داده شد که موج در سرعتی نزدیک سرعت فرمی، که در حدود    است، حرکت می­کند. اما این مدل تنها برای بایاس کم مناسب است، زیرا در این مدل حرکت انتقالی بالستیک در نظر گرفته می­شود [1]. اسلپیان[2] و همکارانش پیش از این با استفاده از معادله انتقالی بولتزمن توانستند شکل تحلیلی برای رسانایی سطحی نانولوله کربنی به­دست آورند و با تزویج معادله انتقالی بولتزمن و ماکسول برای موج الکترومغناطیسی سطحی در طول یک استوانه توخالی، رابطه پاشندگی الکترومغناطیسی را به­دست آوردند. این مطالعه، انتشار موج آرامی در طول استوانه را گزارش داد که 2 تا 3 برابر آرام­تر از سرعت نور در بسامد رادیویی بود. دست­آوردی که وجود سلفِ جنبشی[3] با مقداری بزرگ را بیان می­کرد [1].

پس از آن هنسون[4] به­صورت تئوری خصوصیت انتقالی نانولوله کربنی را با استفاده از معادله­های رایج آنتن که رسانایی سطحی را در­نظر می­گیرند، به­دست آورد و به­این نتیجه رسید که نانولوله کربنی که به­عنوان آنتن دوقطبی[5] استفاده می­شود در بسامد­های پایین­تر نسبت به­آنتن­های دوقطبی کلاسیک نوسان می­کند، زیرا دارای ساختار کند­کننده امواج سطحی (برای مثال، پلاسمون سطحی) است [1].

 

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد:تحلیل و شبیه ­سازی تقویت امواج عبوری از نانولوله­ های­ کربنی فلزی با بایاس DC

بستن منو